Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Srebrne naszyjniki w stylu arabskim: niebanalny prezent dla kobiet

2018-07-11
Srebrne naszyjniki w stylu arabskim: niebanalny prezent dla kobiet

Nietuzinkowym prezentem dla kobiety może okazać się biżuteria orientalna. Szczególnym rodzajem orientalnych ozdób są srebrne naszyjniki. Za chwilę dowiesz się, dlaczego są tak bardzo wyjątkowe i zasługują na Twoją uwagę.

Srebrne naszyjniki w stylu arabskim.

Nietuzinkowym prezentem dla kobiety może okazać się biżuteria orientalna. Szczególnym rodzajem orientalnych ozdób są srebrne naszyjniki. Za chwilę dowiesz się, dlaczego są tak bardzo wyjątkowe i zasługują na Twoją uwagę.

Srebrne naszyjniki  w stylu arabskim są alternatywą dla znanej nam biżuterii, dostępnej w sklepach jubilerskich. Nie ma wśród ich modeli miejsca na skromność czy jakiekolwiek oszczędności w stosowaniu metali szlachetnych czy też kamieni do zdobienia.

Najskromniejsze pojedyncze naszyjniki srebrne są o wiele bardziej kolorowe oraz zawierają o wiele więcej szczegółów niż naszyjniki, których wzornictwo pochodzi z naszej europejskiej kultury. Nie bardzo zresztą można je porównywać, ponieważ są wytworami zupełnie różnych kręgów cywilizacyjnych.

Zachwycają nas w nich przede wszystkim bogato ozdobione, wysadzane drobnymi kamieniami srebrne podstawy. Umieszczone są w nich pięknie szlifowane, duże kamienie o przeróżnych barwach i właściwościach, dopasowanych do odmiennych kobiecych gustów. Aby dopełnić całości, równie bogato zdobione są zawieszki, na których spoczywają wisiory naszyjników.

Naszyjniki srebrne Sułtanki Hurrem  i Sułtanki Kosem

Do najbardziej popularnych wśród klientów sklepu Ottomania naszyjników, należą przepiękne arcydzieła tureckiej sztuki zdobniczej takie, jak srebrne naszyjniki Sułtanki Hürrem z serialu Wspaniałe Stulecie. Dostępne są różne modele tych naszyjników z różnymi kamieniami, jak: topaz, szafir, cytryn, granat, szmaragd, turkus,  ametyst.

Innym zachwycającym naszyjnikiem jest naszyjnik pochodzący z kolekcji biżuterii Sułtanki Kosem, wysadzanej dużymi perłami i cyrkoniami. W Ottomania można także zakupić piękny potrójny lub pojedynczy naszyjnik Sułtanki Hatice z tulipanami.

Srebrny naszyjnik z Zultanitem

Pośród innych naszyjników utrzymanych w osmańskim wzornictwie, szczególnie dwa rodzaje z nich są niezwykłe i dostojne, z uwagi na kamienie, jakimi są wysadzane. Są to srebrne naszyjniki z zultanitem i topazem.

Wyjątkowość zultanite polega na zmianie barwy, w zależności od miejsca i oświetlenia, jakie się w nim znajduje. Przyjmuje on różne kolory: od limonkowej zieleni w świetle białym, poprzez zakres barw od szampańskiej do cynamonowej w pomieszczeniu, aż do kolorów z przedziału od brzoskwiniowego do różowego na dworze.

Topaz natomiast w symbolice i wierzeniach posiada mistyczne znaczenie, przypisujące temu kamieniowi właściwości obdarowujące jasnowidzeniem, a także pomagające w kształtowaniu zdolności umiejętnego wysławiania się i logicznego myślenia.

Srebrne naszyjniki w arabskim stylu będą na pewno doskonałym pomysłem na prezent. Szczególnie wtedy, kiedy chcemy, by obdarowana kobieta lśniła nieziemskim blaskiem klejnotów, otoczonych srebrnymi ornamentami i innymi zdobieniami. Będą one doskonałym dopełnieniem wszelkich wieczorowych strojów, pięknych sukni i innych szykownych kreacji. Gdy dobrze dobierzemy kamienie naszyjnika, będą one harmonizowały z blaskiem i kolorem oczu osoby, która je będzie nosiła. Będą doskonałe zarówno w kompletach, jak i w postaci jednej tylko ozdoby dla konkretnej stylizacji.

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel