Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rozmiar pierścionka – czy wiesz jak go sprawdzić u siebie?

2017-09-28
Rozmiar pierścionka – czy wiesz jak go sprawdzić u siebie?

Inspiracją do napisania naszych wskazówek ustalenia rozmiaru pierścionka jesteście Wy – nasze Klientki, które często mają problem podczas wybierania biżuterii przez internet. Postaramy się odpowiedzieć na nurtujące pytanie: jak poprawnie zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jeśli chcesz sama ustalić rozmiar pierścionka masz kilka możliwości do wyboru. Opisaliśmy je od najbardziej profesjonalnych metod po domowe sposoby, które będziesz mogła wykonać samodzielnie.

Srebrne pierścionki – sprawdź całą ofertę naszych orientalnych pierścieni

Rozmiar pierścionka sprawdzisz u jubilera

Najbardziej pewnym miejscem do sprawdzenia naszego rozmiaru palca jest sklep jubilerski. Wynika to z faktu, że mają specjalne urządzenie (obrączki miarowe), które pozwala z bardzo dużą dokładnością określić jaki nosimy rozmiar pierścionka.

Jesteśmy jednak świadomi, że nie każdy z nas ma łatwy i bezpośredni dostęp do jubilera, albo decyduje się na zakup online i chce samodzielnie dobrać sobie pierścionek.

jak zmierzyć rozmiar pierścionka bez wychodzenia z domu?

Jeśli w swojej kolekcji masz już inny pierścionek, a nie znasz jego rozmiaru możesz z niego skorzystać i na jego podstawie sprawdzić jaki nosisz rozmiar. Ważne jest czy pierścionek, który chcesz kupić będziesz nosić na tym samym palcu. Jest to istotne ponieważ praktycznie każdy palec może mieć inny rozmiar.

Poniżej jest zdjęcie – łatwo znajdziesz taką tabelę rozmiarów pierścionków w internecie. Wydrukuj w skali 1:1 i przyłóż swój pierścionek do okręgów. W każdym z nich jest informacja jaki to jest rozmiar. Okrąg oznacza średnicę wewnętrzną pierścionka. Jeśli masz wątpliwości między rozmiarami – wytnij je (jak najdokładniej) i sprawdź, który wchodzi idealnie wywnętrz Twojego pierścionka.

Kolejny trick możesz wykorzystać jeśli w domu posiadasz suwmiarkę. Pozwala ona w szybki i dokładny sposób zmierzyć średnicę pierścionka. Po przyłożeniu i sprawdzeniu wyniku z suwmiarki porównaj który z okręgów (a tym samy który rozmiar) jest Twój.

Natomiast nie zachęcamy do mierzenia palca suwmiarką. Palec może zostać ściśnięty i ostatecznie pierścionek może okazać się zbyt mały.

WAŻNE

W korzystaniu z biżuterii którą posiadamy jest problem wynikający z wzoru. Jeśli pierścionek jest np. bardzo szeroki lub o fantazyjnym kształcie – wówczas trzeba się liczyć z tym, że jego rozmiar nie będzie odzwierciedlał wymiarów klasycznego pierścionka.

Jak zmierzyć rozmiar palca z kartką i linijką

Ostatni sposób wymaga najmniej czasu oraz “narzędzi” które mamy w każdym domu :)Wróćmy teraz na chwilę do czasów szkolnych i pobawmy się – przygotuj:

linijkę

nożyczki

kartkę papieru

długopis

A teraz czas na zabawy plastyczne:

  1. Wytnij z kartki papieru pasek. Najlepiej jeśli będzie o szerokości przypominającej szerokość pierścionka.
  2. Obwiń pasek wokół palca, którego rozmiar chcesz zmierzyć. Pamiętaj, że często zdarza się tak, że kostka w palcu przed miejscem gdzie nosisz pierścionek potrafi być szersza niż palec. Musisz wziąć to pod uwagę podczas pomiarów.
  3. Zaznacz na pasku kreskę w miejscu, gdzie zawinięty pasek zrównuje się z rozpoczęciem kartki
  4. Pamiętaj, aby kartka lekko przylegała do mierzonego palca. Nie może go ściskać, bo pomiar nie będzie poprawny.
  5. Zmierz odległość między początkiem kartki, a zaznaczoną linią. Jest to obwód twojego palca.
  6. Na poniższej tabeli rozmiarów znajdź swój obwód – to jest Twój rozmiar pierścionka

CZY WIESZ, ŻE:

  1. Pierścionek oraz obrączka powinny przechodzić przez staw (kostkę) z lekkim oporem.
  2. Palce reagują m. in. na temperaturę, inny rozmiar może być pod koniec dnia niż wczesnym rankiem, dlatego warto mierzyć go o różnych porach.
  3. Dłonie różnią się rozmiarami. Jest to związane m. in. z tym czy jesteśmy prawo czy lewo ręczni. Rozmiar palca u prawej i lewej dłoni zazwyczaj różni się o około 1 rozmiar.
  4. Rozmiar palca może się zmienić na przestrzeni lat i jest to naturalny proces.

Mamy nadzieje, że udało nam się choć trochę pomóc w odnalezieniu odpowiedzi – jak zmierzyć rozmiar pierścionka. Czy to wszystkie znane metody – na pewno nie.

Będzie nam miło gdy napiszesz czy skorzystałaś z naszych rad lub Twoje refleksje o poście poniżej w komentarzu. Do zobaczenia!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 1419 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Zamówiony wisiorek ze szmaragdem jest bardzo piękny i ucieszył osobę obdarowaną. Wykonanie i jakość jest bardzo dobra jestem zadowolony z realizacji zamówienia.
2024-06-12
Jak zwykle pięknie zapakowana i pachnąca paczuszka:) W środku próbki super perfum! Polecam gorąco!
pixel