Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Biżuteria ze stali chirurgicznej – tani substytut srebra czy prawdziwy skarb?

2018-05-17
Biżuteria ze stali chirurgicznej – tani substytut srebra czy prawdziwy skarb?

Stal chirurgiczna- do czego jest używana?

Stal chirurgiczna to rodzaj stali wykorzystywanej do wyrobu niektórych narzędzi chirurgicznych stosowanych w przemyśle medycznym oraz elementów niemedycznych.  Produkowana jest w czterech kategoriach: (seria stali 200, 300, 400 i 500). Najbardziej odporną na korozję jest seria stali 300. Podtyp z tej serii, o symbolu 316L, stosowany jest do produkcji różnych elementów wykorzystywanych w protetyce, ortopedii, chirurgii oraz kardiologii. Wykonywana jest z niego również biżuteria.

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest niezwykle nowoczesną i technologicznie zaawansowaną gałęzią przemysłu jubilerskiego. W wyglądzie przypomina srebro i może konkurować z nim w wielu dziedzinach.

Jaka jest biżuteria ze stali chirurgicznej?

  • Tańsza od srebrnej biżuterii

Pierwszą, podstawową cechą jest jej cena. Zazwyczaj ozdoby wykonane ze stali chirurgicznej są zdecydowanie tańsze niż te wykonane ze srebra.

  • Wytrzymała i odporna

Drugą zauważalną cechą jest znacznie większa twardość stali chirurgicznej niż innych metali, przez co jest ona odporna na zarysowania i ścieranie. Nie jest też podatna na zmianę koloru pod wpływem promieniowania UV, posiada swój własny filtr, chroniący ją przed promieniami ultrafioletowymi. Jej powierzchnia nie ulega korozji oraz nie utlenia się i nie wchodzi w reakcje z pierwiastkami znajdującymi się w powietrzu. Struktura samej powierzchni stali chirurgicznej może być dwojaka, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć: można wypolerować ją, jak lustro lub też zmatowić, by odbijała, jak najmniej światła.

W zakresie użytkowym, biżuteria ze stali chirurgicznej nie jest zbyt wymagająca. W przeciwieństwie do tradycyjnych ozdób wykonanych, np. ze srebra, nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych, czyszczenia, codziennej pielęgnacji.

  • Biżuteria która nie uczula

Biżuteria ze stali chirurgicznej  w przeważającym stopniu jest hipoalergiczna, uwalnianie niklu do otoczenia występuje w niej na bardzo nikłym poziomie.

  • Łatwa w obróbce jubilerskiej

Jest materiałem o bardzo wielu możliwościach obróbki, bardzo plastycznym, o wielorakim zastosowaniu w zdobnictwie. Nadaje się zarówno do tworzenia bardzo maleńkich przedmiotów, jak też pokaźnych klejnotów. Wszelkie łańcuszki, naszyjniki i bransoletki z niej wykonane są bardzo odporne na zerwanie oraz z łatwością zachowują pierwotnie nadany kształt.

  • Pozłacana stal chirurgiczna

Biżuteria ze stali chirurgicznej idealnie nadaje się do złocenia dzięki czemu można łatwo wykonać z niej wykonać biżuterię pozłacaną, stąd nieraz można oglądać przepiękne pozłacane ozdoby wykonane właśnie ze stali chirurgicznej.

Ponieważ jest na wskroś nowoczesnym materiałem używanym w jubilerstwie, wykonuje się z niej adekwatnie nowoczesne ozdoby, o nieprzeciętnym wzornictwie, cechujące się bardzo wielką pomysłowością w zakresie zdobnictwa i artystycznego projektowania.

Biżuteria ze stali chirurgicznej z racji na swoje niezaprzeczalne piękno, właściwości oraz stosowaną do jej wyrobu technologię, zaczyna zajmować coraz ważniejsze miejsce pośród biżuterii dostępnej na rynku. Znajduje także coraz większe uznanie wśród nowoczesnych kobiet, które coraz chętniej umieszczają ją w swoich domowych kolekcjach ozdób. Coraz częściej staje się też codziennym, jak również wykorzystywanym na specjalne okazje, uzupełnieniem modnego stroju i niezaprzeczalnym wyznacznikiem nowoczesności.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 1421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Bardzo szybko .towar ładnie zapakowany .!
2024-06-13
Jest ok
pixel