Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5 zalet, dla których warto kupić ręczniki bambusowe

2018-06-13
5 zalet, dla których warto kupić ręczniki bambusowe

Włókna bambusowe produkowane są z roślin należących do rodzaju bambusa, spośród którego wyróżnia się ponad 100 gatunków. Występują one w klimacie tropikalnym i subtropikalnym Azji. Bambus jest rośliną stojącą na pierwszym miejscu pod względem wytrzymałości i trwałości. Ponieważ bambus posiada właściwości antybakteryjne, nie atakują go pasożyty. Z tego powodu, przy uprawie bambusa, nie stosuje się oprysków i pestycydów.

Oto 5 zalet, które sprawią, że ręcznik bambusowy, stanie się niezbędny w Twojej łazience.

 Liczne właściwości zdrowotne tkaniny bambusowej

Jak wcześniej było wspomniane, bambus posiada właściwości antybakteryjne. Jest to niewątpliwa zaleta ręczników bambusowych. Włókna bambusowe w pełni zachowują te właściwości. Ponadto wykazują działanie bakteriobójcze, antygrzybiczne i antyalergiczne. Rozwój bakterii i grzybów w ich strukturze jest bardzo utrudniony. Tkanina wykonana z włókien bambusa jest zatem niezwykle bezpieczna dla alergików, jak również dla dzieci. Nie gromadzi w sobie kurzu, ani roztoczy, jest antystatyczna.

Chłonność wody i właściwości termoregulacyjne

Tkanina bambusowa chłonie wodę w stopniu o 60% większym, niż tkanina bawełniana. Dodatkowo nie przejmuje ona żadnych zapachów. Dzieje się tak za przyczyną właściwości wymienionych już powyżej: nie rozwijają się w niej bakterie i grzyby . Czas wysychania tkaniny bambusowej jest bardzo szybki, ponieważ woda odparowuje z niej w krótkim czasie.

Ponadto posiada ona znakomite właściwości termoregulacyjne. Znaczy to, że w porach ciepłych jej temperatura jest o 2-3°C niższa od temperatury otoczenia. Kontakt z nią zapewnia też uczucie miłego chłodu i świeżości nawet w najbardziej upalne dni. W zimniejsze dni natomiast, tkanina bambusowa daje uczucie przyjemnego ciepła.

Prosta, niewymagająca pielęgnacja zaletą ręczników bambusowych

Ponieważ tkanina bambusowa nie przejmuje zapachów i ma właściwości bakteriobójcze, pranie ręczników może być zdecydowanie rzadsze i odbywać się powinno w niskich temperaturach. Niezwykła miękkość i delikatność tkaniny bambusowej, pozwala nam zrezygnować z płynów zmiękczających pranie. Nie są one zresztą zalecane, ze względu na to, że mogą zatykać pory tkaniny i ograniczać jej chłonność. Nawet po wielu praniach ręczniki bambusowe nie odkształcają się i nie tracą swoich właściwości. Są niezwykłe wytrzymałe i odporne na wszelkie wpływy środowiska.

Ręczniki bambusowe – luksus w każdym calu

Miękkość i przewiewność ręczników bambusowych jest ich koleją zaletą porównywana jest do innego naturalnego, luksusowego włókna, jakim jest jedwab. Tkanina bambusowa posiada delikatny połysk i jest niezwykle delikatna w dotyku. Z wielką łatwością można ją wyprasować. Na etapie produkcji włókna bambusowe można barwić w znacznie łatwiejszy sposób, niż np. bawełnę. Wynika z tego np. możliwość zakupu, interesujących nas w tym artykule ręczników, w bardzo intensywnych i pięknych kolorach.

Ekologia – niepodważalna zaleta ręczników bambusowych

Najważniejszą kwestią ekologiczną jest niezwykła zdolność włókien bambusowych do całkowitej biodegradacji. Bambus jest też bardzo łatwy w uprawie, niektóre jego odmiany mogą urosnąć nawet 1 m w ciągu doby. Po zbiorze, polegającym na wycince, odrasta całkowicie w ciągu 3 lat. Jest to dla nas kolejną, dużą zaletą ręczników bambusowych.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 1296 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Super obsługa, szybka wysyłka. Polecam
2024-05-21
Jest ok, ale zapachy nie tak trwałe, jak miałam nadzieję
pixel