Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Biżuteria ślubna – co wybrać?

2018-05-09
Biżuteria ślubna – co wybrać?

Dzień ślubu dla każdej kobiety jest jednym z najważniejszych dni w życiu. Biżuteria ślubna musi być idealna. Panna Młoda zawsze chce wyglądać olśniewająco, aby zachwycić sobą przyszłego męża i wyglądać najpiękniej ze wszystkich obecnych na przyjęciu weselnym. Myśląc o swojej przyszłości, pragnęłaby, podobnie jak uczyniła to Sułtanka Hürrem, na zawsze zdobyć miłość i serce swojego ukochanego, za którego za chwilę wyjdzie za mąż.   

 

Biżuteria ślubna nie musi być delikatna

Pomocą w olśnieniu wybranka, a także zaproszonych gości, okazać się może szykowna, bogato zdobiona, biżuteria wzorowana na bogactwach i ozdobach  wytworzonych przez kulturę Imperium Osmańskiego, które mamy okazję oglądać w serialu „Wspaniałe Stulecie”.

Srebrne naszyjniki oraz srebrne kolczyki

Zazwyczaj kobiety wybierają fason sukni ślubnej z odkrytymi ramionami lub większym dekoltem. Wyeksponowana zostaje w ten sposób szyja Panny Młodej. Zupełnie naturalnym staje się chęć jej przyozdobienia nieziemsko wyglądającym, podkreślającym urodę twarzy i piękno ciała, klejnotem. Z racji wykwintnego i królewskiego wyglądu, godnymi polecenia ozdobami są orientalne srebrne naszyjniki, wzorowane na ozdobach Sułtanek z serialu.

Jeśli wybierzemy już naszyjnik, nieodzowne staną się kolczyki. Orientalne srebrne kolczyki można dobrać oddzielnie lub też wybrać jeden z dostępnych, cudownie zaprojektowanych i wykonanych kompletów naszyjników wraz z kolczykami. Dla kobiet ceniących gustowne i delikatne ozdoby, dostępne są komplety artystycznej, ręcznie wykonanej biżuterii z kamieniami w różnych kolorach, oferowane, jako komplet Sułtanki Hürrem.

 

Bransoletka srebrna jako idealny dodatek

Dla przyozdobienia nadgarstka, godnym polecenia wyborem, jest któryś z orientalnych wzorów bransoletek srebrnych. Będą szczególnie odpowiednie, dyskretne wzory wykorzystujące do oplatania dłoni delikatny łańcuszek.

 

Ozdoby do włosów – jakie wybrać w dniu ślubu?

>Po dokonaniu wyboru ozdób takich, jak naszyjnik, kolczyki i bransoletka, pozostaje zastanowić się nad biżuterią przeznaczoną do dekoracji włosów. Korona, diadem czy może tiara? Czym różnią się te przedmioty? Czy słów, które je opisują, można używać, jako synonimy, czy może każde oznacza coś innego?

>Chociaż terminy te często używane są zamiennie, tak naprawdę każdy oznacza inną ozdobę.

Tiara

Nazwa tiara wywodzi się z języka perskiego. Oznaczała wysokie stożkowe nakrycie głowy perskich królów i kapłanów. W terminologii chrześcijańskiej, tiara była pontyfikalną koroną papieską, składającą się z trzech ułożonych na sobie diademów. W dzisiejszych czasach, w przypadku ozdoby kobiecej głowy, nazwą tiara określimy ozdobę w swym kształcie wykorzystującą figurę trójkąta oraz wzornictwo w postaci ornamentów.

 

Diadem

Diadem wywodzi się od terminu oznaczającego ozdobną opaskę z drogocennej tkaniny lub też metalową obręcz z metalu szlachetnego, nierzadko wysadzanego drogimi kamieniami. W dzisiejszym zdobnictwie będzie oznaczał ozdobę włosów utworzoną na bazie okręgu.

 

Korona

Korona natomiast jest typowym atrybutem posiadanej władzy. Stanowi metalową obręcz, na której umieszczone są fleurony (stylizowane kwiaty lilii lub liście akantu), ułożone na przemian mniejsze i większe.

 

Kiedy znamy już, co oznaczają poszczególne słowa odnoszące się do ozdób głowy, możemy zastanowić się, która ozdoba będzie najodpowiedniejsza do dopełnienia stroju i wyglądu Panny Młodej.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel