Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dbanie o biżuterię jest łatwe!

2017-08-30
Dbanie o biżuterię jest łatwe!

Czy dbanie o biżuterię jest ważne?

A czy dbasz o swoje ubrania? Tak jak dbamy o nie czy inne przedmioty codziennego użytku, tak samo powinniśmy dbać o swoją biżuterię, aby służyła nam przez lata. Dbanie o biżuterię powinno stać się Twoim nawykiem. Każda z nas ma jednak różną biżuterię: złoto, srebro, biżuterię pozłacaną, a nawet sztuczną. My mamy dla Was kilka uniwersalnych rad jak zadbać o każdą z nich.

Jak zatem dbać o naszą biżuterię aby była z Tobą jak najdłużej?

Przechowywanie to klucz do sukcesu. Każdy produkt powinien posiadać swoje odrębne opakowanie, najlepiej jeżeli będzie ono wyłożone miękką tkaniną. Kupując biżuterię jest ona zwykle umieszczona w specjalnych pudełeczkach. Jest to idealna ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli miejsce Ci na to pozwala – korzystaj z nich. Pozostawianie biżuterii np. na różnych wieszaczkach powoduje osadzanie się na niej kurzu.

Nie mieszaj biżuterii ze sobą, szczególnie wykonanej z innego metalu szlachetnego bądź nieszlachetnego. Jeśli wolisz przechowywać biżuterię w kuferkach/szkatułkach staraj się tak układać biżuterię aby nie ocierała się o siebie.

Nie powinno się używać perfum oraz innych kosmetyków bezpośrednio przed jak i po założeniu biżuterii. Ta uwaga przede wszystkim dotyczy produktów na bazie alkoholu.

Każda biżuteria, w której są dodatkowe ozdoby (perły, cyrkonie, kamienie) jest narażona na wypadanie lub ukruszenia ozdób na skutek uderzenia, zahaczenia itp. Dlatego zdejmuj biżuterię przed:

  • rozpoczęciem prac domowych,
  • pójściem spać,
  • przystąpieniem do uprawiania sportów i innych zajęć, podczas których może ona ulec uszkodzeniu.

Do czyszczenia biżuterii używaj preparatów bez alkoholu, mogą to być produkty dostępne na rynku do czyszczenia biżuterii z metali szlachetnych. W wielu miejscach oferowane są również specjalne ściereczki do dbania o biżuterię. Jednak trzeba pamiętać, że nie można zbyt intensywnie pocierać biżuterii, gdyż można zetrzeć warstwę ochronną, którą coraz częściej pokryta jest biżuteria. 

Pamiętaj, że nie trzeba żadnych skomplikowanych sztuczek, aby zadbać o biżuterię i lepiej zapobiegać niż leczyć. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1087 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Zamowieni zrealizowane sprawnie,szybko. Polecam.
2024-04-10
Polecam
pixel