Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak rozpoznać srebro 925 i co właściwie oznacza ta próba?

2018-07-11
Jak rozpoznać srebro 925 i co właściwie oznacza ta próba?

Zastanawialiście się kiedyś co oznacza nr próby przy metalach szlachetnych takich jak srebro czy złoto?

Srebro 925 – jak je rozpoznać

Srebro o próbie 925 to nic innego jak stop srebra z domieszką innych metali, w którym zawartość samego srebra wynosi 92,5 % objętości. Czyste srebro, podobnie jak czyste złoto, jest metalem miękkim i nie nadaje się do wykonywania z niego biżuterii. Domieszki innych metali sprawiają, że srebro o próbie 925 jest materiałem twardszym oraz znacznie trwalszym, zachowując jednocześnie właściwości czystego srebra, jak np. połysk, odbijanie światła, przewodnictwo elektryczne czy też właściwości antybakteryjne.

Jakich właściwości srebro 925 nie powinno posiadać, czyli jak nie dać się oszukać sprzedawcy.

Przede wszystkim srebra takiego nie przyciągnie magnes, ponieważ jest dimagnetyczne. Jeśli występuje przyciąganie pomiędzy magnesem, a ozdobą trzymaną przez nas w ręce, oznacza to, że w stopie użytym do jej produkcji, zastosowano o wiele mniej srebra, jednocześnie dodając więcej metali nieszlachetnych. Srebro-925 jest bezwonne. Po powąchaniu go nie powinniśmy odczuwać żadnego zapachu. Metaliczny zapach, wydobywający się z ozdoby, zazwyczaj świadczy o niższej próbie srebra z powodu dużego dodania do stopu miedzi.Jeśli ktoś jest obeznany z dźwiękiem, jaki wydaje srebro, może też sprawdzić prawdziwość próby 925 za pomocą słuchu. Wystarczy uderzyć o sprawdzany przedmiot innym metalowym przedmiotem, np. monetą. Srebro 925 nadal jest dosyć miękkie, więc powinno się łatwo pozwolić zarysować np. paznokciem. Jeśli rysa nie powstanie, zawartość metali nieszlachetnych jest wyższa, niż wskazuje na to próba ozdoby.

Srebro 925 i jego zdrowotne właściwości

Srebro jest niezwykłym metalem z jeszcze jednego powodu. Z przyczyn niewyjaśnionych jeszcze do końca przez naukę, posiada ono właściwości bakteriobójcze, antywirusowe i antygrzybicze. Właściwości te znane są od dawien dawna. W poprzednich epokach, marynarze wrzucali na przykład kilka srebrnych monet do dzbanów z zapasami wody pitnej na statku, dzięki czemu woda nie psuła się i zachowywała swą świeżość.W dzisiejszych czasach medycyna potwierdza te niezwykłe właściwości srebra i stosuje sam pierwiastek do wyrobu np. narzędzi chirurgicznych lub przedmiotów opatrunkowych: srebro przyśpiesza gojenie ran, gdyż zabija bakterie. Noszone na ciele w postaci ozdób, srebro 925 zatem nie uczula, a wręcz przeciwnie, pomaga naszemu organizmowi walczyć z wszelkiego typu zarazkami.

Ręcznie wykonana biżuteria srebrna

Srebro 925 doskonale nadaje się do wyrobu biżuterii srebrnej zdobionej różnokolorowymi kamieniami szlachetnymi. Stanowi ich doskonałą oprawę, co można oglądać na stronach naszego sklepu, podczas przeglądania wyrobów, nawiązujących swą stylizacją do biżuterii rodem z czasów Imperium Ottomańskiego. W niezwykły sposób eksponuje ono naturalny blask kamieni oraz urodę i powab noszącej biżuterię osoby. Jest odpowiednie do praktycznie każdego koloru włosów i oczu. Samo w sobie stanowi elegancję, a także jest uniwersalnym dodatkiem do każdego stroju kobiecego.

Biżuteria powstała ze srebra 925 będzie także doskonałym uzupełnieniem sukni ślubnej oraz niezwykłym pomysłem na prezent dla ukochanej osoby. Widok błyszczących klejnotów, spowoduje uśmiech na twarzy każdej kobiety.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 1434 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Obsługa jest super ❤️...jak zawsze Bardzo Was lubię... kocham Turcję i wszystko co się w niej znajduje.Pozdrawiam gorąco.Napewno zrobię u Was jeszcze nie jedne zakupy.❤️
2024-06-16
Jestem bardzo zadowolona z szybkiej i sprawnej obsługi. Przesyłka dotarła już na drugi dzień. Dziękuję za gratisy-oko proroka i próbki perfum, są oszałamiające
pixel