Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Porządek w torebce – 3 szybkie i proste metody na niego

2017-10-13
Porządek w torebce – 3 szybkie i proste metody na niego

Ręka do góry która ma porządek w torebce. Chyba nie widzę lasu rąk? 

Chciałabym wierzyć, że każda z nas jest tak poukładana, że jak raz zrobi porządek w torebce to już tak zostanie. Ale z doświadczenia wiem, że sama tak nie mam i co jakiś czas wracam do punktu wyjścia (szukania kluczy pod domem i wywalania wszystkiego z torebki na podłogę). Teraz dla mnie właśnie jest czas porządków – czas wymiany garderoby, w tym również torebki z wersji letniej na zimową.

I stąd pomysł aby podzielić się z Wami kilkoma trickami, które pomogą Wam w tej codziennej i nie równej walce 

Po pierwsze – wielkość

Wielkość ma znaczenie – każda z nas o tym wie. Może jednak warto spojrzeć na mniejsze torebki przychylnym okiem? Bo jednak do mniejszej powierzchni mniej się zmieści. I wtedy trzeba zrobić rachunek sumienia… a właściwie rachunek potrzebnych rzeczy w torebce. Do mini wersji torebki wszystko przyda się mini. Tak jak np. perfumy, notesik czy saszetka na pieniądze i dokumenty zamiast pełnowymiarowego portfela. Zachęcamy aby wszystko zmienić na mini rozmiar – porządek w torebce gwarantowany.

Skąd tu tyle drobnych rzeczy…

Co masz w swojej torebce? Pomadkę? Długopis? Dokumenty? Kluczę od domu i od auta? Kabel USB do telefonu? A i pendrive się znajdzie? To wszystko gdzieś na dnie torebki razem z okruszkami (skąd one się tu wzięły?) i innymi “najpotrzebniejszymi” rzeczami?

Co zrobić jeśli Twoja torebka nie ma żadnych przegródek ani kieszonek, a Ty jednak chcesz mieć kilka rzeczy zawsze przy sobie? Podziel rzeczy kategoriami i umieść je w estetycznych saszetkach o różnych wzorach i wielkościach. Każda z nas lubi otaczać się pięknymi rzeczami, a do tego jeśli są praktyczne to jeszcze lepiej.

Dzięki tym saszetkom wszystko będzie miało swoje miejsce. Za to wtedy rzeczy najczęściej przez Ciebie używane (telefon, komórka) mogą być luzem w torebce. Szybko je znajdziesz w uporządkowanym “świecie”.

2 minuty codziennie dają efekt

Papierki, paragony, zużyte chusteczki, bilety autobusowe/parkingowe – nie potrzebne skreślić:) Wszystko co jest śmieciem i jest Ci nie potrzebne – wyrzuć. I to najlepiej codziennie. Jest to szybki i pewny zabieg aby utrzymać porządek. Najtrudniejsza jest systematyczność, ale daje najlepsze efekty.

Więc Twoim zadaniem domowym na dziś jest:

  1. opróżnienie torebki, wytrzepanie z niej wszystkich okruszków
  2. przeanalizowanie jej zwartości – podziel na to co jest zbędne (i znalazło się przypadkiem) i na rzeczy potrzebne. Staraj się aby nigdy te dwa zbiory znów się nie połączyły 
  3. Wykorzystując wszystkie przegródki znajdź miejsce dla każdej rzeczy lub wyposaż się w saszetki/ małe kosmetyczki.

Mamy nadzieje, że nasze podpowiedzi pomogą Ci utrzymać porządek w torebce. Jeśli macie inne sposoby – podzielcie się z nami w komentarzu.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel